gündeme dair haberler

Apple’ın İphone 14 Çıkış Tarihi 2 Ay Sonra Çıkabilir

iphone 14 çıkış tarihi,iphone 14 fiyatı ,iphone 14 fiyatı ne kadar,iphone 14 türkiye fiyatı

Apple’ın İphone 14 Çıkış Tarihi 2 Ay Sonra Çıkabilir


Apple'ın yeni iPhone'u ne zaman duyurulacak ve satın almaya hazır olacak? İşte tarih ve son söylentiler ne diyor.


iPhone 14 söylenti değirmeni , iPhone 13  duyurulmadan önce bile çalkalanıyor  . Yeni iPhone'un tasarımı , fiyatı ve yeni özellikleri hakkında pek çok dedikodu duyduk . Ama çıkış tarihi ne olacak? Apple henüz herhangi bir resmi tarih açıklamadı, ancak teknoloji devlerinin siciline dayanarak bazı eğitimli tahminlerde bulunabiliriz.


Apple, yeni iPhone'larını Eylül ayının ilk veya ikinci Salı günü tanıtma eğiliminde. Geçen yıl, iPhone 13 serisi resmi olarak 14 Eylül Salı günü piyasaya çıktı, ardından 17 Eylül Cuma günü ön siparişler verildi ve ardından telefonlar bir sonraki Cuma - 24 Eylül Cuma günü satışa çıktı. iPhone 14 için ( resmi olmayan isim), Apple sonbahar etkinliğini 6 Eylül Salı veya 13 Eylül Salı günü düzenleyebilir. iPhone'lar genellikle aynı haftanın Cuma günleri ön siparişe çıktığından, bunun gelecek yıl olmasını beklerdik. 9 Eylül Cuma veya 16 Eylül Cuma. iPhone çıkış tarihleri ​​genellikle Apple'ın duyurularından bir buçuk hafta sonradır. Bazen, özellikle yeni bir tasarım veya boyut tanıtılırken, belirli modeller için lansman tarihleri ​​kademeli olarak verilir. Bu nedenle, iPhone 14 serisinin birden fazla çıkış tarihi olması mümkündür.


Ayrıca birkaç yıldır ortalıkta dolaşan başka bir teori daha var. 2018'de CNET, Apple etkinlik zaman çizelgesine derin bir dalış yaptı ve zorlayıcı bir İşçi Bayramı hipotezi ile ortaya çıktı . 2022 takvimine göre, İşçi Bayramı kuralı, Eylül Apple etkinliğini (ve iPhone 14'ün tanıtımını) 7 Eylül Çarşamba ve 16 Eylül Cuma çıkış tarihi olarak belirleyecek. Bununla birlikte, İşçi Bayramı tahmini 2021 için bir hafta ve koronavirüs gecikmeleri nedeniyle 2020'de yaklaşık bir ay kapalıydı . Emin olmak için, iPhone 14 için bazı endişelerin potansiyel olarak çıkış tarihini daha sonra zorlayabileceği bildirilen bazı tedarik zinciri sorunları olmuştur. Ancak kayda değer Apple analisti Ming Chi Kuo, bu korkuların bazılarını bastırdı ve bunun yalnızca "sınırlı" bir etkiye sahip olması gerektiğini söyledi.


iPhone söylentilerine daha derinlemesine bakmak için Apple'ın iPhone 14'ü hakkında duyduğumuz her söylentiye ve katlanabilir bir iPhone olup olmayacağına dair hikayemize göz atın . Ayrıca, söylentilere göre iPhone 14 ile ilgilenmiyorsanız, bu yıl bir iPhone 12 veya 13'e yükseltmeniz gerekip gerekmediğini kontrol edin.